Město aktuálně podalo žádost o dotaci na výstavbu lávky a v případě jejího získání se chystá na vyhlášení výběrového řízení na dodavatele stavby.

Policie viní Jiřího Stráského z trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti. Podle mluvčího pražského státního zastupitelství Aleše Cimbala za to hrozí až osm let vězení nebo peněžitý trest. Obvinění podle právní kvalifikace porušili důležitou povinnost vyplývající z jejich zaměstnání, povolání, postavení nebo funkce nebo povinnost jim uloženou podle zákona.

Starosta Tomáš Mach v tom však nevidí překážku pro naplánovaný scénář stavby nové nymburské lávky z dílny Jana Stráského. „Je to nepříjemná věc, ale nebude to mít na samotnou stavbu žádný vliv,“ uvedl Mach.

Město před několika dny podalo žádost o finanční příspěvek na stavbu lávky na Státní fond dopravní infrastruktury. V případě schválení by měl pokrýt až 100 procent uznatelných nákladů na výstavbu lávky. Zatím však není jasné, na kolik lávka přesně vyjde. V závěru loňského roku starosta hovořil o tom, že náklady možná přesáhnou 100 milionů korun. Radnice má pravomocné stavební povolení. Pokud půjde všechno dle plánu, mohlo by se začít stavět už začátkem tohoto léta.