Stavební firmě příliš nepřeje počasí. První etapou oprav má být položení izolačního materiálu na plochu, které je současně střechou garáží, do nichž zatékalo. Na tyto práce je však potřeba sucho, které je v Nymburce v posledních dnech spíše několikahodinovou výjimkou.

Vážně nemocný Martin z Nymburka.
Čtenáři Deníku pomáhají chlapci s leukémií. Přispěli už desítkami tisíc korun

Se stavebními pracemi, které mají vyjít na 20,8 milionů korun, se na místě počítá až do konce roku. Na opravy samotné terasy navážou i rekonstrukce chodníků směrem od lávky k divadlu a do Tyršovy ulice. Což může znamenat, že se dočasně zavře i nová lávka přes Labe. „Případné dočasné uzavření lávky vyplyne z jednání se zhotovitelem a budeme o něm informovat,“ uvedla Olga Vendlová, mluvčí radnice.

Kromě zateplení garáží se místo, kudy za běžných okolností projdou stovky lidí denně, kompletně promění na oddechovou zónu. Nová podoba terasy zahrnuje například žulové kostky, světla zapouštěná v úrovni země, vahadlové houpačky a akupresurní reflexní cestu. Podle návrhu nymburské architekty Aleny Mocové přibude i zeleň, nové pítko, šachový stolek či plastika.vá lávka přes Labe. „Případné dočasné uzavření lávky vyplyne z jednání se zhotovitelem a budeme o něm informovat," uvedla Olga Vendlová, mluvčí radnice.