Ve směru od silnice ke kamennému mostu musí chodci projít podloubími bytových domů směrem na náměstí a zamířit podél restaurace Eliška směrem k autobusové zastávce a divadlu. Ve směru od nové lávky přes Labe mohou příchozí projít podél hrazení a bočního vchodu do Základní školy Tyršova ke kapli svatého Jana Nepomuckého a opět k divadlu. Návštěvníci pivnice Eliška, která má vchod přímo z terasy, se do podniku dostanou. Ohrazený je až vstup na venkovní zahrádku.

Rekonstrukce terasy u Elišky je jednou ze zásadních investic nymburské radnice pro letošní rok. Má hned dva zásadní důvody pro své uskutečnění. Proměna terasy v sousedství náměstí pomůže majitelům garáží, jimž terasa tvoří vlastně střechu. Nová hydroizolace má zamezit zatékání do garáží. Opravy však město využije i k tomu, aby kompletně proměnilo veřejné prostory tvořící malé náměstí, které navazuje na novou lávku přes Labe.

Se stavebními pracemi, které mají vyjít na 20,8 milionů korun, se na místě počítá až do konce roku. Na opravy samotné terasy navážou i rekonstrukce chodníků směrem od lávky k divadlu a do Tyršovy ulice. Což může znamenat, že se dočasně zavře i nová lávka přes Labe. „Případné dočasné uzavření lávky vyplyne z jednání se zhotovitelem a budeme o něm informovat," uvedla Olga Vendlová, mluvčí radnice.

Nová podoba terasy zahrnuje například žulové kostky, světla zapouštěná v úrovni země, vahadlové houpačky a akupresurní reflexní cestu. Podle návrhu nymburské architekty Aleny Mocové přibude i zeleň, nové pítko, šachový stolek či plastika.