VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nymbursko: Na radnicích pracuje přes 300 úředníků

Nymbursko/ Nejvíce úředníků zaměstnává radnice v Nymburce, následují Poděbrady. Naopak nejméně Městec Králové. Počet úředníků by potřebovaly posílit Milovice, které se rekordně rozrůstají.

27.2.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Petr Bělka

Přes tři sta úředníků zaměstnávají radnice na Nymbursku. Nejvyšší počet – 105 jich zaměstnává radnice v Nymburce. Celkem má radnice 128 zaměstnanců. Podle tajemnice Jany Motejlkové k žádným dramatickým personálním změnám v poslední době nedošlo.

Plný stav, 70 lidí, hlásí radnice v Lysé nad Labem. „V posledních letech narostl počet lidí o dva. Výrazně jsme posilovali odbor dopravy v souvislosti s novou agendou bodového systému,“ řekl tajemník Miloš Dvořák. Lysá zřídila i úplně novou funkci zkušebního komisaře. Kromě organizačních změn, kdy Lysá zrušila odbor městkých investic, zde k žádným výrazným personálním změnám nedošlo. „Vedoucí ze zrušeného odboru jsme přesunuli do funkce projektového manažera a referentku na odbor správy majetku,“ dodal Dvořák.

Počet úředníků na radnicích v Městci Králové a v Sadské je stabilní. Ačkoliv se výrazně liší. V Sadské zaměstnává úřad 29 lidí.
„Počet zůstává stabilní. V rámci reformy byl zrušen obecní živnostenský úřad. Se dvěma pracovnicemi jsme se museli rozloučit,“ uvedla starostka Cecilie Pajkrtová. Téměř o dvě třetiny méně lidí zaměstnává Městec Králové. Nejvíce zaměstnanců má na úřadě v Městci stavební odbor. „V současné době jsme museli přijmout jednu úřednici na dobu určitou – na jeden rok – navíc. Zároveň ještě jednoho člověka se stavebním vzděláním na tento odbor sháníme,“ řekl starosta Milan Pavlík. Celkem pracuje na radnici bez starosty 11 úředníků.

Úredníky hledá i radnice v Poděbradech. V těchto dnech je vypsáno výběrové řízení na vedoucího i referenta odboru rozvoje a územního plánování.
Jinak je prý stav úředníků na poděbradské radnici stabilizovaný. Celkem jich tu pracuje 88. Podle tajemníka Václava Šeberleho výrazný počet úředníků na žádném odboru nechybí. Pokud odejdou, je vypsáno výběrové řízení a místo se v dohledné době obsadí. „Nemáme s tím problémy. V loňském roce odešlo více úředníků. K vyššímu číslu napomohl i fakt, že odešlo pět lidí do důchodu,“ uvedl Šeberle.

To v Milovicích by vzhledem ke stále rostoucímu počtu obyvatel potřebovala radnice posílit. „Už máme 8 a půl tisíce obyvatel a přitom je na radnici 14 úředníků a jeden na tři čtvrtě úvazku. Pokud někdo vypadne kvůli nemoci, je to velký problém,“ uvedl milovický tajemník Boris Csillagi. Městu podle něj s počtem obyvatel narůstá hlavně běžná agenda, ověřování, přihlašování k trvalému pobytu a další úkony. „Určitě budeme posilovat o jednoho člověka a výhledově možná o dalšího. Vůbec největší problém máme na odboru správy majetku města,“ dodal Csillagi.

Počty úředníků na jednotlivých radnicích ovlivňuje i počet obcí ve správním obvodu. Nymburk jich má téměř čtyřicet a podle Jany Motejlkové zabírají až 75 procent z činnosti úředníků.

Tabulka: Kolik je úředníků na radnicích na Nymbursku?

Nymburk 105
Poděbrady 88
Lysá nad Labem 70
Milovice 14 + 3/4
Sadská 29
Městec Králové 11

CELKEM 317 + 3/4

27.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

František Hakl s trofejí pro mistry světa v malém fotbale, kterou s českou reprezentací vybojoval v Tunisku.

ON-LINE: Ptejte se mistra světa v malém fotbale Františka Hakla

Ilustrační foto

Stavebním záměrům v blízkosti obcí vystavila místní referenda stopku

Kauza spojovaná s Rathem se vrací ke krajskému soudu

Střední Čechy – Velký zájem médií lze u Krajského soudu v Praze očekávat při repríze představení s hostivickým lékařem Davidem Rathem v hlavní roli. Někdejší hejtman Středočeského kraje čelí společně s další desítkou lidí obžalobě v souvislosti s údajným podílem na korupčních manipulacích s výběrovými řízeními na zdravotnické a stavební zakázky.

KRÁTCE: Komunisté propadli

Nymbursko - Přečtěte si krátké zprávy z volebního dění v regionu!

FOTO: Košíkáři předvedli smršť, dali jednou tolik bodů než soupeř

Nymburk – Nastříleli přesně o polovinu víc bodů než jejich soupeř. Favorizovaní basketbalisté Nymburka sfoukli v dalším kole Kooperativa NBL mužstvo Olomoucka. A se soupeřem se nemazli, předvedli opravdovou smršť.

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení