„Nepřišel jsem technické služby zlikvidovat!“ To byla první slova nového jednatele Josefa Martinice ve své funkci. Technické přišly už dříve o možnost úpravy zeleně ve městě, nyní jim hrozí, že přijdou i o odpady. Znamenalo by to pro ně další obrovskou ránu.

„Je tu i varianta, že technické služby mohou přijít o odpady. Zůstane jim úklid města a veřejné osvětlení. Pokud nevyhrají výběrové řízení, mohou například s vítěznou firmou nějakým způsobem spolupracovat,“ řekl starosta Jozef Ďurčanský.

Podle jednatele TS Martinice by ztráta svozu komunálního odpadu v Poděbradech byla hodně nepříjemná. „Zřejmě bych musel propustit další zaměstnance. Bylo by nezbytné přepracovat celý harmonogram výjezdů. Denně vyjíždí do ulic dva popelářské vozy,“ uvedl Martinic s tím, že by technické přišly zhruba o 15 milionů korun.

Město uvažuje o možnosti zrušit výběrové řízení. „Ověřovali jsme možnost, zda je možné zrušit takové řízení,“ řekl Ďurčanský.
Zrušení výběrového řízení by přivítal jednatel TS Martinic. „To by se mi líbilo,“ pronesl jednatel.

Odvolaný jednatel Michal Biskup si myslí, že jde ze strany města o záměrnou likvidaci TS. „Je to jasná likvidace technických služeb,“ řekl Biskup.