Každý, kdo chce být spoluautorem kalendáře na rok 2021, se musí přihlásit prostřednictvím webového formuláře a vyplnit potřebné údaje. Vkládat lze ke každému ročnímu období maximálně 4 záběry opatřené popiskem. V případě interiérových fotografií musí být zřejmé, že se focený objekt pojí s Nymburkem. Při výběrů záběrů je také třeba mít na paměti, že výsledný formát fotografie bude čtvercový.

Podle místostarostky Stanislavy Tiché byla ve hře i varianta, že kalendář na příští rok bude sestaven z historických fotek. „Když jsme začali přemýšlet o kalendáři na rok 2021, byly ve hře dvě možnosti – buď historické pohlednice, nebo opět záběry města očima jeho obyvatel a návštěvníků,“ uvedla místostarostka. O tom, která varianta bude zdobit psací stoly příští rok, nakonec rozhodlo hlasování, které probíhalo na webu a facebooku města. Výsledky byly jasné: 107 hlasů pro historické pohledy a 147 pro aktuální fotografie Nymburka. „Osobně doufám, že i letos vezmou Nymburáci kalendář za svůj a sejde se nám opět spousta povedených záběrů těch, kteří mají naše město rádi,“ konstatovala Stanislava Tichá.

Fotografie Nymburka lze umísťovat na odkaze http://meu-nbk.cz/kalendar2021/. Příjem záběrů ucházejících se o místo v kalendáři končí letos 15. září. Soutěžní porota následně vybere 54 fotografií, které budou použity v kalendáři. Ten bude v prodeji v Turistickém informačním centru. Autoři publikovaných fotografií získají kalendáře zdarma a malý dárek.

V přípravě je i nástěnný kalendář, který bude pro rok 2021 věnován Základní umělecké škole B. M. Černohorského Nymburk. Ta si připomene 90. výročí svého založení.

Svůj kalendář na letošní rok vydaly i Milovice. Jmenuje se Milovice jinak. V kalendáři zájemci naleznou fotografie tak trochu z jiného pohledu na věkově nejmladší město v zemi. Také v něm jsou zařazeny vítězné fotografie z Fotosoutěže.