Už před časem jsme informovali o tom, že se chystá uzavírka klíčového úseku silnice mezi Nymburkem a Poděbrady přes Babín. Nyní známe konkrétní termín.

Na úsek od křižovatky na Budiměřice až po křižovatku u Poděbradky nebudou moci motoristé od příští středy. „Bude zcela uzavřen od 20. května do 6. června z důvodu rekonstrukce živičného povrchu, respektive kompletní obměny povrchu vozovky. Obě křižovatky zůstanou průjezdné," uvedla mluvčí nymburské radnice Olga Havránková.

Na žalostný stav jedné z nejfrekventovanějších silnic regionu si řidiči stěžovali prakticky každé jaro. Výtluky po zimním provozu se staly každoroční tradicí, stejně jako záplatování silničářů, které po několika měsících přišlo vniveč. I proto kraj uvolnil peníze na kompletní úpravu povrchu, která by měla delší životnost a řidiči nemuseli kličkovat mezi nebezpečnými dírami.

S uzavírkou je pochopitelně spojena také objížďka. Auta zamíří na relativně nový obchvat Nymburka. „Objízdná trasa mezi Nymburkem a Poděbrady povede obousměrně přes obchvat nebo jižní stranou přes Kovanice, Chvalovice," vysvětlila Havránková.

Opravu zaplatí ze svého Středočeský kraj, jemuž silnice patří. Opravy vyjdou na 6,4 milionu korun a jak už bylo řečeno, první auta by se po opraveném úseku měla projet v neděli 7. června.