Gangsterské Sin City, maturanti na starých motorkách, slunečnicové víly nebo zasypání jablky ve vaně jako z filmu Indiánské léto. I takové motivy se letos objevily na tablech maturantů a naši čtenáři mohli na webu hlasovat o nejlepší z nich.

A jak to celé dopadlo? Dorazilo celkem „ďábelských“ 666 hlasů.

Nejvíce, 177 hlasů, dostalo tablo studentů a studentek ze 4.B přírodovědného lycea ze Střední odborné školy v Poděbradech. Na jejich fotkách dominují kromě maturantů slunečnice.

Na druhém místě se umístili studenti pečovatelství ze 4. S Střední zdravotnické školy v Nymburce. Na internetu pro něj hlasovalo 129 čtenářů.

A na třetím místě se umístilo jedno z nejdiskutovanějších tabel v Nymburce, které vytvořili studenti oktávy A nymburského gymnázia. Jsou na nich ve vanách zasypáni jablky.

„Pamatuješ, tenhle motiv byl v prvním Gedeonově filmu Indiánské léto. Tam byla ve vaně s jablky a s nahou ženskou ještě taky voda…,“ diskutovali před tablem, které bylo na nymburském náměstí kolemjdoucí.

Provokativní tablo vzbudilo právě u náhodných kolemjdoucích asi nejvíce diskuzí ze všech. „Já bych se tedy takhle nafotit nenechala. Je to hodně provokativní, tablo má být upravené a ne takhle divoké,“ pohoršovala se jedna ze starších Nymburaček. Každopádně v hlasování získalo tablo třetí příčku se ziskem 78 hlasů.