Kdo se šel ve čtvrtek večer projít po lázeňské kolonádě a parku, zahřál ho pohled na desítky světýlek, míhajících se tmou blíž i dál od země. Okolo 350 rodičů a prarodičů s dětmi vyrazilo na už čtvrtý Pohádkový průvod s lampionky. Děti se zabavily už jen samotnými lampionky, které dostatečně zaměstnávaly i některé tatínky, když skládaný barevný papír začal sem tam hořet.

Kdo chtěl, což byla většina, dostal soutěžní halloweenskou kartičku a mohl se vydat do parku po pohádkové trase. Na jednotlivých stanovištích děti plnily úkoly princezen, čerta, čarodějnic, kuchaře, ale i „princezňáka“. Trasa vedla od Kongresového centra Lázeňské kolonády až k velké fontáně a zpět. V cíli na všechny čekala odměna v podobě dobrot. Vedle papírových lampionů se svíčkou nebo baterkou byly k vidění i krásné skleněné modely třeba z barevně polepené zavařovací sklenice.

„Děkujeme všem, co se přišli v podvečer projít a mohli tak strávit hezkou chvilku se svými ratolestmi. Doufáme, že příští rok se na lampionovém průvodu zase sejdeme,“ říká za Mateřské centrum Skřítek i spolupořadetele Domov mládeže Jitřenka Lýdie Adamkovičová z centra.