Vdavekchtivé slečny a dámy, ale i jejich partneři a nebo ti, kdo nakoukli jen ze zájmu minulou neděli do foyer Hálkova divadla v Nymburce, rozhodně nebyli  zklamáni. 1. ročník svatebního veletrhu s názvem Wedding Day přinesl desítky nápadů a inspirativních podnětů pro den D, tedy den svatební, ale také   pestrý program, který bavil.

Průběh akce a ohlasy návštěvníků předčily očekávání organizátorek Petry Šťastné, majitelky svatebního centra Klaudie, a Michaely Prkené, majitelky obchůdku se spodním prádlem U Myšky. 

„Původně to měla být maličká akce,  ale postupně se při přípravě začala rozrůstat a na-konec se přihlásilo 23 vystavovatelů. Návštěvníci, kterých přišlo na 170, tak měli možnost shlédnout vše, co se váže ke svatbě, od výzdoby, květin  přes svatební šaty, prstýnky přes kadeřnici, vizážistku, vinaře či catering  až po tipy na svatební dary či vhodná místa pro konání svateb," přibližuje nymburský Wedding Day Petra Šťastná. 

Odpoledním programem, sestaveným z módních přehlídek svatebních šatů a spodního prádla a hudebních vstupů muzikálové zpěvačky a herečky  Míši Doubravové  prováděl zkušeně moderátor Slávek Boura.  Svatebně naladěné odpoledne se zkrátka povedlo. Původní záměr organizátorek zpestřit jedno  zimní nedělní odpoledne se do puntíku naplnil, a nejen to.

„Úplně nový rozměr  akce dostala s Petrou Veselou, půvabnou slečnou na  vozíčku, které jsme chtěly pomoci. Jenže ona se nabídky zřekla ve prospěch Elišky a Oldíka Čamrových z Krchleb, dvanáctiletých dvojčátek s dětskou mozkovou obrnou, upoutaných stejně jako Péťa na vozík.  Od maminky dětí  Marcely jsme  zjistily, že dvojčátka čeká operace, po níž bude následovat finančně  náročná rehabilitace, proto jsme částku 
z vybraného vstupného rády věnovaly jim," říká druhá organizátorka Míša Prkená.

Na vstupném se nakonec vybralo 20 006 korun, které předala mamince dětí právě Petra Veselá. Emotivní okamžik předání peněz ještě umocnil fakt, že Marcela Čamrová  přivezla těsně předtím děti po operaci domů.

„Chtěla bych moc poděkovat organizátorkám akce za jejich laskavou podporu, dále Petře Veselé, protože jenom díky ní se o nás dámy dozvěděly. Také děkuji vám všem, kteří jste  akci navštívili a díky kterým se vybrala tak úžasná částka.  Použijeme ji  
k uhrazení několika speciálních terapií, kterou musí děti absolvovat, ale z nichž žádnou nehradí pojišťovna," řekla dojatě maminka dvojčat.