I letos vzali snoubenci matriky útokem. Podobně jako v předchozích letech, ani letos v kalendáři nechybí „magické“ datum 8. 8. 2008. Tři osmičky lákají snoubence, na řadě matrik už tak mají na tento termín místa rezervovaná i rok!


Kdo nechal rezervaci na poslední chvíli, má smůlu například v Poděbradech. „Máme plně obsazeno,“ řekla matrikářka Lenka Slivanská. Oddávat tu letos budou dvě party, a to na radnici a na zámku. „Toto datum si snoubenci začínali rezervovat už na začátku loňského roku, museli jsme si kvůli tomu pořídit zvláštní sešit,“ dodala matrikářka.


Větší šanci mají lidé ještě v Nymburce. Tady jsou na 8. srpna zarezervovány zatím jen dvě svatby. Podle Evy Trávnické z nymburské matriky není o svatební obřady v tento den takový zájem, jako například před rokem 7. července. „Je to pátek, který je u nás zpoplatněný,“ dodala Trávnická.


Více než osmý srpen podle matrikářky lyské radnice Květoslavy Valterové láká snoubence pátek třináctého. „Na 8. srpna tu mám zatím dvě svatby, ale na pátek 13. června čtyři a pátou rozjednanou,“ řekla s tím, že větší nápor rezervací čekají v Lysé až během dubna.


Proč zrovna pátek třináctého, den, který většina lidí za moc šťastný nepovažuje, prý těžko říci. Většina oslovených matrik se však shoduje, že zajímavá data jsou snadněji zapamatovatelná, a to hlavně pro muže. To už vloni potvrdila i Petra Nosková. „Nám se datum vyloženě líbilo, je dobře zapamatovatelné,“ řekla Deníku novomanželka 7. 7. 2007.