První díl reality show Survivor Česko & Slovensko vyšel už minulý týden na streamovací službě Voyo a 5. března bude uveden na přímo na TV Nova. O vítězství mezi sebou bojují dva týmy, ve kterých je dohromady čtyřiadvacet soutěžících. Ti mají za úkol přežívat v divočině. V průběhu soutěže se konají soutěže o odměny, například o jídlo, kterého mají soutěžící od samého začátku vždy velmi málo, a hlavně o imunitu. Její výhra danému týmu zaručí přežití do dalších dnů. Naopak ten kmen, který prohraje, jde na kmenovou radu, kde je jeden soutěžící vyloučen.

Letos jsou soutěžící rozděleni na tým Titánů a tým Lovců. Právě mezi Lovci jsou i dva Středočeši. O výhru 2,5 milionu korun se uchází Veronika Sandholzová, třiadvacetiletá studentka Vysoké školy ekonomické v Praze, která pochází z Chleb. „Ve volném čase ráda tancuje, chodí do posilovny a tráví čas s přáteli. V roce 2021 vyhrála titul Miss Sympatie. V Survivoru si chce zažít dno a zjistit, čeho všeho je schopná,“ píše se o soutěžící na webu TV Nova.

Druhým zástupcem Středočeského kraje je hasič Filip Křížek z Kolína. Čtyřiadvacetiletý muž má za sebou účinkování v hrané reality show Praha – den & noc. „Svou účastí v Survivoru chce dokázat svému synovi, že když člověk chce, může v životě dosáhnout úplně všeho. Ztráty váhy se nebojí. Už v šestnácti letech zhubl padesát kilo,“ uvádí web.

Mezi soutěžícími jsou i letos některé známé osobnosti. Veronika s Filipem tak soutěží například proti bojovníkovi MMA Samuelu Krištofičovi alias Pirátovi, hudebníkovi Sebastianovi, podnikatelce Ornelle Kotkové nebo komikovi a youtuberovi Mikýřovi.

Reality show Survivor, v Čechách známá také jako Kdo přežije, byla poprvé uvedena v roce 2000 v USA. V tehdejší verzi byli trosečníci vysazeni ve dvou týmech na ostrově na 39 dní. Historický prvním vítězem byl Richard Hatch. Loni na jaře byla v USA uvedena už 44. série. Od roku 2000 se Survivor rozšířil do mnoha zemí světa, kde je uváděna v různých formátech, které se liší lokalitami, pojetím soutěží o imunitu či odměny, ale i délkou pobytu v divočině. Například v české verzi tráví nejúspěšnější soutěžící na ostrově cca 70 dní.