V poslední době sbírá Střední odborná škola 
a Střední odborné učiliště Nymburk důležitá ocenění na celorepublikové úrovni.

Nedávno jsme naše čtenáře informovali o desátém místě studenta oboru automechanik Jakuba Vaníčka, který skončil na celorepublikové soutěži ve velmi silné konkurenci v Mladé Boleslavi desátý. Nyní se škola může pochlubit dalšími dvěma úspěchy.

David Antoš se učí třetím rokem v oboru strojní mechanik a zámečník a jako jediný v tomto oboru ze Středočeského kraje byl reprezentovat v celostátním finále na Střední škole technické a ekonomické v Brně. Skončil jako 15. zámečník v České republice. Podle všeho je velmi šikovný. „Po škole bych chtěl jít hned pracovat jako zámečník," plánuje do budoucna David.

Druhým studentem, který se zúčastnil celorepublikového finále v Brně, je Ladislav Mlejnecký, který se učí v oboru elektro-slaboproud. Ladislav měl na soutěži úžasný úspěch, protože skončil na krásném třetím místě. Ten se ještě chystá studovat dál. „Chtěl bych pokračovat ve studiu a udělat si maturitu. Potom se uvidí," říká úspěšný student.

Oba mladíky ocenil i ředitel školy Jiří Hubálek. Ten je samozřejmě na úspěchy školy, kterou řídí, velmi pyšný. „Oběma moc gratuluji a Ladislav za třetí místo získává nový tablet," řekl ředitel při přijetí obou studentů ve své kanceláři.