Vánoce jsou za dveřmi a první adventní neděle těsně před námi. Zástupci měst i obcí si pro nadcházející víkend připravili hlavně rozsvěcení vánočních stromů.

„V Nymburce ho rozsvítí starosta Ladislav Kutík v pátek v 17.30 hodin,“ řekla Věra Svobodová z Městského kulturního střediska. Program je na NáměstíPřemyslovců už od 16 hodin. „Zahrají trubači ze Zámeckého kvintetu a žáci ZUŠ, zazpívá sbor Hlahol,“ uvedla Svobodová. Vánoční program pokračuje od 18 hodin v Parku Pod hradbami.

V sobotu přivítají advent v Lysé nad Labem. Od 15 hodin je připraven program na Husově náměstí a v kině Luft.

Adventní neděli si mnozí zvolili jako vhodný čas pro setkání u rozsvíceného stromku. V Libici ho obléknou do krásy v 16 hodin před budovou Diakonie, slavnostní slovo pronese evangelický farář Bohuslav Baštecký. „Letos zašleme hromadnou objednávku Ježíškovi. Děti si mohou přinést dopisy se svými vánočními přáními a vhodit je do připravené schránky,“ řekl ředitel Diakonie Pavel Pistor.

Na 17. hodinu si zvolili rozsvícení stromu na Jiřího náměstí v Poděbradech. K tomu zazpívá několik písní pěvecký sbor sv. Cecilie.
V Městci slavnostně rozsvítí strom v 16.30 na Náměstí Republiky. Historické trhy, kejklíři s dobovou hudbou začnou už v deset dopoledne. Během dne si mohou lidé prohlédnout kostel sv. Markéty a v kulturním domě výstavu cukroví.
Na náměstí v Milovicích začíná sváteční akce v 15.30.

Sadskou bude od pondělí 16 hodin krášlit třpytivý strom na Palackého náměstí.