Nejinak tomu bylo i v sobotu. My jsme s naším objektivem dorazili na festival chutí a vůní krátce po začátku, tedy po desáté hodině. Už tou dobou se mezi stánky valila doslova lavina lidí z města a stánkaři se měli co ohánět. V zápřahu tak byl i nepřehlédnutelný a nepřeslechnutelný jamajský kuchař se svými skvělými masovými i vegetariánskými saláty.

Patří mezi nejoblíbenější a nejnavštěvovanější akce v Nymburce. Řeč je o Street Food Festu, který se koná každý rok na jaře na nymburské Špičce a spolehlivě přitáhne exotickými vůněmi stovky, možná i tisíce lidí. | Video: Deník/ Miroslav S. Jilemnický

Street Food Fest na nymburské Špičce.

K ochutnání byly třeba i netypicky upravené mořské plody, americké hamburgery, asijské speciality, belgické hranolky, jihoamerické sladkosti a spousta dalších jídel, které místní uvidí málokde. U dvou stánků nabízeli prodejci také v současnosti diskutovaný hmyz a červy. K zapití byla nachystána řemeslná česká piva, moravská vína, značková káva, ale třeba také silná piva z Belgie či Holandska. Za voňavými dobrotami mohly vyrazit celé rodiny. Pro děti byl připraven skákací hrad nebo výtvarné dílny.