Výstava Domov a teplo nabídne nové trendy moderního vytápění, krby, krbové vložky, kamna, kotle, kuchyňské sporáky na dřevo a uhlí, příslušenství krbů a kamen. Aktuálním tématem je inovativní topení, chlazení a větrání – to jsou tepelná čerpadla a solární systémy. Na výstavě se představí také biopaliva a společnosti, které nabízejí distribuci palivového a krbového dřeva. Hlavním tématem této výstavy věnované především vytápění, však bude kotlíková dotace, kterou přímo na výstavišti v sobotu 
6. září 2014 vyhlásí Středočeský kraj.

V hale B zřídí Středočeský kraj informační stánek, ve kterém budou od pátku do neděle odborní pracovníci krajského úřadu zájemcům o kotlíkovou dotaci vysvětlovat, jak vyplnit potřebný formulář i další podrobnosti, které jsou pro úspěšné podání žádosti potřebné.
Přízemí haly A1 ožije slavnou tradicí našich předků – Jiřinkovými slavnostmi. „Budete tak moci zhlédnout mimořádnou přehlídku jiřinek, mečíků a dalších podzimních květin od předních pěstitelů z celé republiky. Připraven je bohatý doprovodný program, hosté časopisu Receptář, odborné porady pro pěstitele jiřinek a zahradnické trhy," uvedla manažerka výstav Pavla Ličková.

Společně s výstavami Domov a teplo a Jiřinkové dny se na výstavišti sejdou už po jedenácté milovníci knih na Polabském knižním veletrhu 2014. Na letošním Polabském knižním veletrhu se návštěvníkům představí hlavně nakladatelé, knihkupci a knižní distributoři, prodejci DVD, CD a audioknih, tiskárny. 
V jejich expozicích si návštěvníci mohou prohlédnout a koupit knižní novinky, výběr z titulů oceněných v soutěži Magnesia litera nebo nominovaných na ocenění Nejkrásnější české knihy roku 2013 a také knihy z nakladatelských soutěží.

Letošní knižní veletrh je věnovaný z velké části životu a dílu Bohumila Hrabala, jehož 100. výročí narození jsme si připomněli v březnu letošního roku.

Expozice vystavovatelů doplní bohatý doprovodný program, besedy, autogramiády, veřejná čtení, nakladatelské soutěže, literární soutěž pro veřejnost nebo výstavky. Program začíná dnes v 9.30 hodin besedou o Janu Palachovi. Zúčastní se jí spolueditoři knihy Jan Palach 69 – Petr Blažek 
z Ústavu pro studium totalitních režimů a publicista Patrik Eichler.

V 11 hodin bude předána tradiční cena Polabského knižního veletrhu za celoživotní zásluhy o českou literaturu. Letošní ocenění získá režisér Jiří Menzel za filmové zpracování řady děl Bohumila Hrabala. Cenu za něj ovšem převezme zpěvák Václav Neckář, představitel hlavní role ve filmu Ostře sledované vlaky, protože Jiří Menzel je v zahraničí.

Ve 14 hodin je na programu křest nové knihy Polabského muzea – Bohumil Hrabal známý a neznámý.

V neděli v 11 hodin se uskuteční beseda s autogramiádou Václava Klause. Zájemci si budou moci i některou z Klausových knih na místě zakoupit.