Prioritním cílem nového velitele městské police je tak především stabilizace personální situace. „Abychom mohli fungovat co nejdelší časový úsek během dne, a byli tak k dispozici občanům a jejich potřebám. Blíží se nám letní sezóna, kdy je naší práce obecně více a musíme na ni být připraveni,“ řekl Moravec.

Jeho novým kolegou se stal Tomáš Řehák, který doposud působil 15 let jako strážník v Nymburce a donedávna byl i velitelem. „Jako strážník je velmi zkušený a já osobně jeho příchod vidím jako velký přínos,“ poznamenal Moravec.

I tak je stále potřeba policejní tým doplnit ještě jedním člověkem. Toho se však zatím nedaří nalézt. „Většina uchazečů, kteří se přihlásili, nedosahují potřebného vzdělání. Je nutné, aby strážník měl podle zákona minimálně maturitu,“ vysvětlil starosta města Milan Dokoupil.

Práce městského strážníka je podle Moravce různorodá a zajímavá. „Pracovištěm je doslova celé město i s přilehlými chatovými osadami. Případný uchazeč tak u nás rozhodně neprostojí osm hodin u pásu, nebo neprosedí celou pracovní dobu v kanceláři u počítače s ohnutými zády. Práce u městské policie je náročná, ale zároveň zajímavá. Nikdo nemůže dopředu říct, co den přinese,“ doplnil nový velitel.