Strážníci Městské policie Nymburk našli nedávno u vrat areálu Čistírny odpadních vod, kde se nacházejí záchytné kotce, uvázanou fenu rotvajlera. Umístili ji do kotce a později odvezli 
k psímu psychologovi. Ale pěkně popořádku.

Podle strážnice Terezy Musilové se jednalo o zhruba sedmiletého a velmi agresivního psa. „Měli jsme velký problém už s přemístěním do kotců. Pes na každého útočil, zřejmě byl vycvičen pro boj. Do boudy se nám ho podařilo umístit až po aplikaci sedativ," popsala Musilová seznámení s agresivní Sárou.

Sára se také velmi těžko krmila 
a neustále ohrožovala ošetřovatele. „Už jsme si s ní nevěděli rady. Obvolali jsme s kolegy všechny útulky v okolí, ale nikdo se nechtěl agresivního psa ujmout. Sama mám několik psů a představa, že by se Sára musela nechat utratit, pro mě byla velmi těžká. 
S kolegou Rostislavem Bilým jsem proto kontaktovala psího psychologa Rudolfa Desenského. Sáru jsme naložili do auta a odvezli do Zlátenky u Pelhřimova, kde psycholog žije," popsala strážnice.

Desenský se Sáry ujal. Podle něj trpěla strachovou agresí, proto útočila na lidi i na ostatní psy. Během pár dnů 
v jeho péči se ale z nebezpečné šelmy proměnila v poslušného mazla.

„Chtěla bych tímto panu Desenksému velmi poděkovat za jeho péči a ochotu a za záchranu jednoho psího života. Doufám, že Sára brzy najde nový domov, kde bude šťastná. Za Sárou se ještě pojedeme podívat v sobotu 4. května," uzavřela strážnice Tereza Musilová.

Vzhledem k tomu, že Rudolf Desenský financuje provoz psince z vlastních zdrojů, uvítá podle Musilové každý finanční nebo materiální dar od lidí, kterým není jeho činnost lhostejná, a kteří mu chtějí pomoci. Více naleznete na www.psycholog–psu.com.

„Pokud by chtěl někdo pomoci, může nám materiální či finanční dary donést do 3. května na služebnu Městské policie Nymburk na náměstí, další informace poskytnu na telefonním čísle 774 233 652," vyzvala obětavá Tereza Musilová.

Podívejte se na video agresivní Sáry po třech dnech:
http://www.youtube.com/user/ArtemisBohemia.