V sobotu pár minut po půl deváté večer přijali strážníci hned dvě oznámení od obyvatel Drahelic, že v jinak opuštěných docích probíhá zřejmě nepovolená party nebo diskotéka. Na místě však zjistili něco jiného. „Hlídka ihned vyjela na místo a zjistila, že z prostor se ozývá hlasitá hudba a svítí silná světla. Kontrolou místa bylo zjištěno, že zde probíhá natáčení videoklipu hudební skupiny,“ uvedl vrchní strážník Martin Rajl.

Podle dalších zjištění se tedy na místě nedělo nic nelegálního. Produkce probíhala ještě před začátkem nočního klidu ve 22 hodin a hudebníci v rámci natáčení používali speciální masky. Čímž tedy neporušili ani nařízení o ochraně proti koronaviru. „Mladí muzikanti slíbili, že svou činnost před 22. hodinou ukončí. K porušení zákona ani vládních opatření na místě nedošlo. Jak snímky z videokamer strážníků dokládají, přítomní měli zakryté nejen dýchací cesty, ale dokonce celé obličeje,“ doplnil vrchní strážník.

K vážnějším problémům a zásahům v souvislosti s Velikonočními svátky nedošlo. „Měli jsme několik oznámení na nenošení roušky. Celkově však k žádným zásadním zásahům dojít nemuselo,“ potvrdil Martin Rajl.

Klid byl také podle policejního rady Marka Šmída. Policisté prošetřovali úmrtí v rámci jednoho domova pro seniory. Jednalo se o přirozené úmrtí a nesouviselo s nákazou koronavirem. „Žádné větší problémy nemám hlášeny,“ řekl policejní rada.