Drama se začalo odehrávat pět minut před polednem, když asistentka městské policie vykonávající dohled u přechodu pro chodce ohlásila telefonicky na služebnu strážníků, že na lavičce před restaurací Skleník leží bezvládný starší muž. Městští strážníci ihned vyjeli na místo.

„Muž, kterého na místě podpírala kolemjdoucí žena, na strážníky nereagoval, tep mu byl nahmatán a přerušovaně dýchal. Najednou však muž dýchat přestal. Proto strážníci muže položili na zem a okamžitě zahájili masáž srdce,“ popsal rozhodující chvíle velitel strážníků Martin Rajl.

Podle informací strážníků po krátké chvíli muž opět nabyl vědomí a byl okamžitě předán přivolané záchranné službě. Díky včasnému zásahu by tak měl být v současné době mimo bezprostřední ohrožení života.

„Městská policie velice děkuje za poskytnutí první pomoci paní, kterou na snímku zachytil kamerový systém, strážníkům Ivetě Bíškové a Adrianě Poupové a asistentce městské policie Janě Szabové. Vážíme si toho, že k sobě nejsou nymburští občané lhostejní, a jsme rádi, že máme dobře sehraný tým. Pánovi, který zkolaboval, přejeme mnoho sil na uzdravení,“ doplnil šéf nymburských strážníků Martin Rajl.