Jsou však i méně vážné případy – a přesto je účast strážníků na nich nezbytná. Některé události vyvolávají úsměv na tváři. Třeba ten, při němž před několika dny přijeli k nastartovanému osobnímu autu, ovšem řidič nebyl k nalezení. „V místě, kde je zakázané parkování, bylo odstavené nastartované vozidlo se staženým bočním okénkem. Dle svědků zde takto nezajištěné stálo devadesát minut,“ uvedl Rajl.

Strážníci zjistili majitele, ale protože se jim jej nepodařilo kontaktovat, měli obavu, že se mu mohlo něco stát. Nakonec se však od majitele vozidla po telefonu dozvěděli, že vozidlo na místě ponechal z důvodu poruchy. „Podle jeho slov by vozidlo po vypnutí motoru již znovu nenastartoval,“ doplnil vrchní strážník.

Souběžně s tímto případem se odehrála další událost u hlavního nádraží. Začalo to ovšem na služebně, kde žena oznámila, že jejímu synovi někdo uzamkl u hlavního nádraží cizím zámkem jízdní kolo ke kolostavu. Strážníci na místo přijeli, přeštípli zámek a umožnili chlapci odjet. Na místě požádala strážníky další cyklistka o přeštípnutí zámku, neboť se jí zasekl v zámku klíč. Během několika okamžiků tak štípali i další zámek.