Skluz prací potvrdil technický dozor stavby i zástupci nymburské radnice po posledním kontrolním dni, který se uskutečnil v minulém týdnu. Podle jeho výsledků je aktuálně nutné dořešit a zaměřit přeložky a zajistit technický předpis k plánovanému zásypu. Už v tomto týdnu se chystá další kontrolní den. Do té doby žádá investor a jeho technický dozor nový podrobný plán prací.

Nespokojen se současnou situací je i starosta Tomáš Mach. „Chceme podrobný harmonogram prací. Máme blokovaný hlavní vjezd do nemocnice, řidiči musí stát v kolonách. V září budeme mít posvícení a v tu dobu už musí být kruhový objezd Na Valech zprovozněný,“ uvedl starosta. Zástupce dodavatele stavby za firmu MaGe slíbil, že v tom čase zprovozněný bude.

Podle původních plánů však měl být tento kruhový objezd hotový už během července a kolem posvícení se měly dokončovat práce na druhém kruhovém objezdu na křížení ulic Boleslavská a Zbožská u bazénu. Kdy budou práce kompletně dokončeny a hlavní tepna Nymburka opět volně průjezdná, zatím nikdo neřekl. V současné době vydal odbor správy městského majetku oznámení o posunu začátku stavby druhého kruhového objezdu na 25. srpna.

Stavbu kruhových objezdů u nemocnice provází od začátku řada problémů. Projekt byl z různých důvodů posouván několik let. Problémy byly jak na straně investora, tedy krajského úřadu, který řešil technické problémy s přeložkami sítí u nemocnice, tak s výkupem potřebných pozemků ze strany města.

Po letošním začátku prací došlo ke zdržení kvůli zmíněným přeložkám plynu, kanalizace a vody, které byly na papíře zakresleny jinde, než v reálu skutečně byly. To si vyžádalo technické dořešení a vzhledem k nutnosti jejich odkrytí došlo k podmáčení podloží při vydatných deštích v minulých týdnech.

Místní často upozorňují, že není na stavbě vidět žádný pohyb a jsou naštvaní, protože dopravní omezení ve městě přináší řadu nepříjemností.

Problémy zhotovitel nepopírá, ačkoli ubezpečoval investora, tedy krajský úřad, i vedení města o dodržení harmonogramu prací. „Situace s kruháky nás mrzí. Naše pravomoci jsou bohužel dost omezené, ale snažíme se a nenecháváme zhotovitele na pokoji. S investorem věc neustále diskutujeme,“ uvedl starosta Tomáš Mach.