Šok a nepříjemná zranění utrpěla rodina, která v neděli po poledni cestovala Škodou Superb na silnici mezi Lysou a Starým Vestcem. Podle výpovědí je mělo ohrozit protijedoucí auto, kvůli kterému havarovali. Viník nehody měl z místa ujet!

K osudové události došlo přibližně v jednu po obědě. „Neznámé vozidlo mělo ohrozit Škodu Superb. Ta sjela do příkopu, vyjela zpět na silnici, kde se několikrát obrátila přes střechu,“ řekl Zdeněk Gajdoš z oddělení nehod nymburského dopravního inspektorátu.

Osmatřicetiletý řidič s osmiletou dcerou byli v psychickém šoku a na těle měli oděrky. Byli převezeni do kolínské nemocnice.

Nejhůře dopadla pětatřicetiletá manželka. „Záchranáři ošetřili ženu s částečnou skalpací hlavy. Byla převezena na chirurgickou ambulanci do nymburské nemocnice,“ uvedla mluvčí středočeské záchranky Nina Šeblová.

Pokud se podaří policistům piráta silnic dopadnout, hrozí mu obvinění hned z několika trestných činů a přísný trest vězení.

U nehody asistovali také hasiči, kteří místo zajistili a likvidovali unikající pohonné hmoty. Místo bylo několik hodin v obou směrech neprůjezdné.