Zásadně odmítám všechna obvinění.
Takto reaguje starosta Peček Milan Urban na situaci, která se minulý týden objevila okolo jeho osoby. „Když mi minulý týden přinesli osobně z protikorupční policie obvinění, tak jsem byl doslova v šoku,“ řekl Nymburskému deníku.

Podle Romana Skřepka z Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality policie posledních šest měsíců prověřovala 11 osob. Mezi nimi jsou jeden projektant, jeden reprezentant stavební firmy a v devíti případech se jedná o starosty (či bývalé starosty) obcí a měst ve Středočeském a Ústeckém kraji. V seznamu figuruje právě i starosta Peček.

Všichni se měli podle policie dopustit zločinů dotační podvod spáchaného formou spolupachatelství a zneužití pravomoci úřední osoby. Všichni obvinění zůstávají na svobodě. V případě odsouzení by ale mohli skončit za mřížemi až na 10 let.

Město se obrátilo na firmu ISA, která zpracovala dokumentaci, ocenila poškození komunikací po přívalových deštích. Následně pak firma zažádala o státní dotaci.

A podle policie nebylo vše „čisté“.

A co na celou situaci říká starosta Peček? „My jsme dále do ničeho nezasahovali. Žádost byla stejně zamítnutá,“ řekl Milan Urban s tím, že protikorupčně nejednal. „Sám jsem na žádném výslechu nikdy nebyl, město poskytlo policii pouze požadované dokumenty,“ dodal starosta Urban.