Zda se skutečně stane poslancem nebo si ponechá funkci starosty, či zvládne oba posty, o tom zatím jedná. „Řeším situaci s rodinou, probíráme to v rámci hnutí ANO i s koaličními partnery ve městě. U nás v Milovicích je netypická situace se dvěma neuvolněnými místostarosty, to musíme také řešit,“ řekl Nymburskému deníku Milan Pour.


Konečné rozhodnutí by podle jeho slov mělo padnout příští týden. „Nyní mě čeká série schůzek a jednání. Řešení oznámím v příštím týdnu,“ doplnil milovický starosta.


Poprvé do politiky nahlédl až při komunálních volbách v roce 2014. V listopadu téhož roku se stal starostou Milovic. 

Nymbursko tak získalo druhého poslance. Tím prvním je Radek Rozvoral, místostarosta Všechlap. Kandidoval za hnutí SPD Tomia Okamury.

KDO JE MILAN POUR Milan Pour se narodil v roce 1965 v Čáslavi. Polovinu života prožil v Praze, dvacet let žije v Milovicích. Vystudoval Vysokou školu zemědělskou v Praze Suchdole. Poté absolvoval studijní pobyt na Institutu tropického a subtropického zemědělství, kde pokračoval ve formě aspirantského studia. V té době, v roce 1989 poznal svou manželku.

Od roku 1992 se zabývá obchodní činností. Začínal jako manažer pro jednu zahraniční potravinářskou firmu, poté pracoval jako manažer ve Vitaně Byšice, dále v pražských čokoládovnách. Zhruba deset let podnikal soukromě, kde pracoval jako ředitel firmy na podporu prodeje a posléze i jednatele společnosti. Zhruba před osmi lety se rozhodl podnikat jako OSVČ v oblasti analýzy prodeje potravinářských výrobků. Od listopadu 2014 je starostou Milovic.