Na vlastní vývěsní plochu instalovali plakát s černobílou fotografií okupačních tanků a symboly dvou diktatur z minulého století. Tedy fašismu a komunismu. „Chceme připomenout, jak je v souvislosti s ruskou agresí na Ukrajinu důležité, že jsme součástí NATO. Nebýt toho, těžko říct, co všechno by si současný ruský diktátor dovolil,“ řekl organizátor akce Jaroslav Bahník.

Nejen připomínka minulosti

Instalaci billboardu bere také jako odpověď na akce proruských aktivistů a současných komunistů, kteří se snaží ruskou agresi bagatelizovat nebo ji dokonce podporují. „Jsem přesvědčen, že v případě veřejného souhlasu s ruskou agresí na Ukrajinu mají být tito lidé stíháni a policie by měla konat mnohem razantněji, než koná dosud. V tomto duchu jsem také napsal otevřený dopis ministru vnitra Vítu Rakušanovi,“ doplnil Bahník.

Mezi účastníky akce byli i bývalá starostka Sadské Cecilie Pajkrtová, exstarosta Nymburka a historik Pavel Fojtík nebo krajský zastupitel Petr Procházka (Piráti). Setkání přítomní zakončili společným snímkem pod billboardem, který stojí u hlavního tahu na Prahu.