„Součástí areálu o rozměrech 76 x 30 metrů je běžecký ovál se dvěma dráhami, doskočiště pro skok daleký a víceúčelové hřiště pro basketbal, házenou, volejbal a nohejbal. Jedná se o investici ve výši 4,04 milionu korun bez DPH,“ uvedla mluvčí poděbradské radnice Lenka Hotovcová. Hřiště v prostoru za žižkovskou školou vyrostlo během letních prázdnin. „Doufám, že jej bude využívat co nejvíce Poděbraďáků. Dostat lidi od počítačů, televizí, z obýváků a gaučů, to je to, o co v tuto chvíli také jde,“ doplnil Langr.

Na novém, barvami hýřícím hřišti se to hemžilo mnoha osobnostmi. Slavnostní pásku přestřihli kromě poděbradského také nymburský starosta Pavel Fojtík, ředitelka školy Miriam Piskačová, místostarosta Ivan Uhlíř a radní Zbyněk Lukavec. 

Nejen politici však na otevření dorazili. Hřiště zažilo hned po otevření první zatěžkávací zkoušku. Po čtvrt na jedenáct byl odstartován takzvaný World Marathon Challenge. Celosvětová akce pro děti od 11 do 13 let, kdy štafetovým způsobem běží maratónskou trať o délce 42 195 metrů.

Na start se postavilo hned pět školních týmů. Každý tým čítal třicet běžců, celkem jich startovalo sto padesát. Kromě domácí Základní školy TGM postavila svůj tým i druhá poděbradská základka, tedy ZŠ Václava Havla. Startovali také běžci a běžkyně z Masarykovy základní školy v Dymokurech, Gymnázia Jiřího z Poděbrad a Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce. Každá škola měla svého sportovního patrona, který symbolicky štafetu rozbíhal.

Rozhodně nejslavnější postavou na startu byl kanoistický mistr světa Martin Fuksa, který jako absolvent podpořil nymburské gymnázium. „Už je to pár let, co jsem brány této školy opustil. Ale v Nymburce na Labi trénuju pořád, i když jezdím už za jiný oddíl,“ řekl Fuksa před startem. Dalšími patrony byla mistryně světa v aerobiku Anna Vitoušová, plavecký reprezentant Tomáš Havránek, atlet Štěpán Hampl a hokejista se zkušenostmi ze zámoří Tomáš Lazar. V Poděbradech se organizace dětského štafetového maratonu ujala organizace Rotary Club.

 

FAKTA O NOVÉM HŘIŠTI
- za ZŠ TGM na poděbradském Žižkově vyrostlo nové hřiště během letních prázdnin
- stálo více než 4 miliony korun
- měří 76 x 30 metrů. Tvoří jej běžecký ovál se dvěma dráhami, doskočiště pro skok daleký a víceúčelové hřiště pro basketbal, házenou, volejbal a nohejbal
- slavnostního otevření se zúčastnily sportovní osobnosti včetně kanoisty Martina Fuksy