Faktem je, že přímo před kruhovým objezdem na Velkých Valech varování na uzavírku odbočky vpravo chybí. „Myslel jsem si, že se to dá projet. Mohli by dát varování blíž, a ne až přímo před nemocnici,“ stěžoval si jeden ze šoférů.

My jsme zhruba během pěti minut sledování kolem deváté ráno napočítali přes tři desítky aut, která vyrazila z kruhového objezdu k nemocnici a obracely ve vjezdu. Kromě toho se podle očekávání zahustila doprava na objízdné trase přes ulici V Kolonii, Palackého třídu a zmíněné Velké Valy.

Přímo na uzavřeném kruhovém objezdu začala stavební firma hned ráno s frézováním úseku před poliklinikou Agel. Mezi stavebními stroji a nákladními auty odvážejícími vyfrézovanou část povrchu silnice se občas proplétali cyklisté, kteří ještě zkoušeli křižovatku projet, aby si nemuseli prodlužovat cestu.

Někteří to zkoušeli i po přilehlých chodnících, které jsou oficiálně už také označené zákazovými značkami, nicméně i řada chodců po nich stále prochází. Dá se však očekávat, že rozšíření stavebních prací na další části křižovatky místo zcela znepřístupní.

Opravy a s nimi dopravní omezení mají podle stávajícího plánu trvat minimálně do konce července. Dosavadní provizorní kruhový objezd u bazénu se rozšíří a měl by společně s druhým kruhovým objezdem u hudebního klubu Mlejn pomoci při plynulejším průjezdu po hlavní tepně města.