Podle jeho slov byla na Nymbursku situace z pohledu výjezdů hasičů nejkritičtější už v noci na neděli. „Spadlé stromy zablokovaly provoz na některých silnicích. V Přední Lhotě jsme v sobotu ve 21.10 vyjížděli k ulétlé střeše z garáže. V Rožďalovicích či Drahelicích létaly nebezpečně plechy ze střech,“ popisuje Zima některé zásahy.

V tentýž večer padaly stromy také v Milovicích. Ve 22.07 vyjeli hasiči k případu, kdy strom spadl na dvě zaparkovaná auta. Nymburští dobrovolní hasiči likvidovali strom, který zablokoval silnici mezi Hořátví a Zvěřínkem.

V neděli přes den se vítr částečně uklidnil, aby k večeru opět nabral na síle. To už se neobešlo bez velkých výpadků elektřiny. O půlnoci energetici zahrnuli Nymbursko mezi kalamitní oblasti.

V pondělí ráno pak hasiči s výškovou technikou zasahovali u policejního školícího střediska v Sadské. Jen o pár desítek metrů dál v ulici proti psychiatrické léčebně mohutný strom spadl na střechu domu.

Na sídlišti v Lysé nad Labem nešla elektřina ještě v pondělí dopoledne a pro děti do Mateřské školy Mašinka si tak museli přijít rodiče. Navíc na plot školky se zřítil smrk a část zdemoloval. „Na sídlišti registrujeme dva spadlé stromy, jeden ve školce a jeden na auto. Dodávky elektřiny by měly být obnoveny během dopoledne,“ řekl starosta Lysé Karel Otava.