Soutěžilo se v pěti disciplínách, nejprve děti absolvovaly jízdu zručnosti, pak se projely podle určené trasy po dětském dopravním hřišti, samozřejmě podle dopravních značek, dále musely ukázat své schopnosti ve znalostech silničních pravidel a zdravovědy.

Poslední disciplína, při které se musely zorientovat v mapě a určit co nejkratší a nejbezpečnější trasu z bodu určení do daného cíle, byla v této soutěži nová.

Všichni soutěžící vypadali jak v terénu při praktických soutěžích, tak i při teoretických úkolech, velmi připraveně.

Po namáhavém dopoledni, kdy na hřiště svítilo žhavé slunce a děti měly velmi málo možností se schovat do stínu, pro ně byly připraveny na hasičském hřišti policejní ukázky, tentokrát už za bouřky a deště. Ukázky policejní práce pro děti připravilo Školní policejní středisko Středočeského kraje se sídlem v Sadské. „Byli jsme pořadateli z BESIPu požádáni, abychom provedli ukázky policejní práce. Předvedli jsme tři ukázky dopadení pachatele loupežného přepadení, máme tu ukázku policejní techniky,“ uvedl instruktor sadského školícího střediska, nadpraporčík Jan Fiala.

A bylo se na co dívat. V první ukázce pachatel uposlechl pokynů policie, ve druhé ukázce už byl spolupachatel, který střílel po policii a byl zadržen služebním psem. Toho předvedli kinologové ze středočeské policie. Ve třetí ukázce zůstal zločinec v autě a policisté museli násilím auto otevřít rozbitím předního okénka u řidiče teleskopickým obuškem.

Celkové výsledky závodu připravujeme vpátečním vydání Nymburského deníku.