Radnice na jeho zbudování získala dotaci. Stát prostřednictvím Ministerstva pro místní rozvoj zaplatí 90 procent z celkových nákladů, což činí 36,2 milionů korun. Z pokladny města jde zbylých 10 procent, tedy 4 miliony. Součástí parkoviště je veřejné osvětlení, oplocení a kamerový systém s jeho nezbytnými součástmi. Po dobu udržitelnosti projektu, která je stanovena na 5 let vzhledem k poskytnutým dotacím, bude parkování zdarma.

V kině bude mít premiéru dokument místního tvůrce

Požární sport. Takto lakonicky se jmenuje dokument nymburského filmaře Jana Koutka. Sport, o kterém se příliš často nemluví, ale přesto se v něm soutěží více, než si myslíme. Sportovců, kteří díky tomuto sportu mají „oheň v srdci“, je také více než se může zdát. Film nymburského tvůrce má 80 minut. nabídne ho kino Sokol v neděli 21. června od 19 hodin. Vstupné bude dobrovolné.

Legendy Bohemians přijedou na dětský den do Kostelky

99 let sportovní činnosti v obci. To je důvod, proč nadcházející neděli 21. června se budou na fotbalovém hřišti v Kostelní Lhotě dít velké věci. Od 14 hodin je připraven dětský sportovní den o ceny, malování na obličej, cukrová vata a další zábava pro děti. Vrcholem programu bude zápas místních fotbalistů proti bývalým hráčům Bohemians, který má výkop od 17 hodin. Řídit jej bude legenda mezi sudími Pavlín Jirků.