Nové hřiště se šesti cvičebními prvky s dopadovou pružnou plochou má začít sloužit už v létě. „Výhodou této lokality je, že se nachází vedle frekventované cyklostezky Poděbrady – Nymburk. Toto místo může sloužit ke zvyšování fyzické připravenosti nejenom obyvatel, ale také všech návštěvníků města Poděbrady,“ vysvětlil starosta Jaroslav Červinka.

Přívoz v Nymburce dál kvůli ledu nejezdí
Provoz přívozu na Labi v Nymburce byl od soboty kvůli mrazivému počasí a výskytu ledových ker v řece přerušen. Zatím obnoven nebyl. Druhá půlka týdne slibuje výrazné oteplení, nicméně jaký bude stav vody na Labi, se zatím předjímat nedá. Kdo se potřebuje dostat z centra na Zálabí a naopak, musí využít autobusovou dopravu nebo pěšky lávku u elektrárny či železniční most.

Vakcínu dostalo dalších sto seniorů
Druhým dnem pokračovalo v sobotu očkování seniorů proti koronaviru v městecké nemocnici. Dodávky vakcín Moderna dorazily ve čtvrtek. Dostalo se na stovku objednaných seniorů. „Čtvrtina z nich je přímo z Městce Králové, ostatní z blízkých obcí, ale například také z Poděbrad, Nymburka a Nového Bydžova,“ uvedla mluvčí nemocnice Lucie Drobík Kolářová. Registrovat se lze bez ohledu na adresu bydliště. Nemocnice se chystá vypsat další termíny.

Očkovací centrum už má své obrysy
Kostra očkovacího centra v Obecním domě už od víkendu stojí. Jeho obrysy byly postaveny ze skládacích dílů a zástěn, které dobře znají návštěvníci lyských výstav a veletrhů. Právě od výstaviště byly vypůjčeny. „Zahřívací provoz se rozběhne 22. února. Týden, který zbývá do otevření, budeme očkovat seniory 80+ zaregistrované v centrálním rezervačním systému s platným termínem v prostorách naší nemocnice,“ uvedla jednatelka nymburské nemocnice Nela Gvoždiaková.