Testování probíhá formou výtěru z nosu a výsledek je znám během 20 minut od výtěru. Objednat se na test je možno na telefonu 702 148 716 každý všední den v čase od 8 do 12 hodin.

Čelákovická školka pomohla dražbou obrázků dětí

Děti z mateřské školy Ekolandia pomohly před Vánocemi sociálně slabým rodinám a seniorům v Čelákovicích dražbou svých obrazů. Pátý ročník charitativní dražby obrazů malovaných dětmi byl výjimečný. Z letošní on-line dražby vzešla z řad rodičů – dražitelů částka 32 250 korun. Výtěžek poputuje ve prospěch Rodinného centra Routa, které spolupracuje se sociálně slabými rodinami. Dále se vedení školky rozhodlo podpořit Dům s pečovatelskou službou v Čelákovicích. „Rekordně nejdražší obraz se vydražil za 8 000 korun a má název Láska v kruhu. Namalován byl akrylovými barvami,“ řekla Jana Rychtaříková, zástupkyně ředitelky mateřské školy Ekolandia. V Čelákovicích se dražili tři velké a dva menší obrazy. V Brandýse pak tři velké, dva menší a čtyři malé obrazy na plátně. Dražbu uspořádala školka na WhatsApp skupině zřízené právě pro tyto účely. Do dražby se rodiče mohli připojit od pondělí 30. listopadu do pátku 11. prosince.

Hasiči z poděbradských čtvrtí dostali odměnu

Radnice se rozhodla finančně odměnit místní jednotky dobrovolných hasičů za svou práci během nouzového stavu. Hasiči z Velkého Zboží, Kluku, Přední Lhoty a Polabce si rovnoměrně rozdělí celkem 60 tisíc korun. Během letošního roku nad rámec své běžné činnosti například dezinfikovali školy, zastávky, úřad a další veřejné prostory nebo distribuovali ochranné prostředky a dezinfekci.