„V letošním roce se poprvé přistoupilo na nový způsob sekání travnatých ploch, kdy se ponechávají travnaté ostrůvky s vyšší trávou, které se rázem stanou domovem nejrůznějšího hmyzu,“ uvedl mluvčí radnice Petr Černohous. Tento způsob seče je možný pouze tam, kde se nachází bohatá druhová skladba rostlin. Setkat se s travnatými ostrůvky tak lze prozatím v parku před Obecním domem nebo v ulici Josefa Mánese. „Ve spolupráci s naším poradcem pro zeleň vytipováváme další místa,“ doplnil Petr Černohous.

Nymburský bazén zůstane zavřený do konce prázdnin

Bazén v Nymburce byl kvůli koronavirovým opatřením uzavřen 13. března. Ačkoliv se opatření uvolňují, nymburského bazénu se přes léto otevření týkat nebude. Aktuálně v něm totiž probíhají drobné opravy jako například čištění potrubí, kompletní dezinfekce bazénové vany a nové spárování bazénových dlaždic. Znovu se otevře až 1. září na novou sezónu.

Otevřeli opravenou ulici

Aktuálně byla otevřena po rekonstrukci Přemyslova ulice v Poděbradech. Ta spojuje frekventovanou Husovu ulici u Růžového slona s cyklostezkou u Labe. Ulice dostala nový povrch v délce 36 metrů. U chodníků už místní nenajdou obrubníky a vstup na přechod pro chodce je nově bezbariérový. Investice vyšla město na 675 tisíc korun.

Výměny kabelů uzavřou chodníky  

Na chodce čekají v Nymburce omezení v podobě uzavřených chodníků. Již od úterý 2. června je uzavřen chodník v ulici U Cukrovaru. Kvůli výměně kabelů nízkého napětí bude uzavřen do pátku 26. června do 17 hodin. Od středy 10. června následuje uzavření ulice Na Příkopě, kde budou podle informací z městského webu provádět stavební práce taktéž při pokládce kabelů nízkého napětí. Práce mají být dokončeny a chodník má být opět zpřístupněn v pondělí 15. června.