„Jedná se o klíčové místo, kde v současné době chodník zcela chybí. Naším hlavním cílem je především zvýšení bezpečnosti chodců, aby již nemuseli vstupovat do vozovky. Ve spolupráci se Správou železnic a Pivovarem Nymburk se nám podařilo připravit projektovou dokumentaci, která usnadní občanům bezpečné spojení Zálabí s cyklostezkou,“ vysvětlil už v červnu místostarosta Bořek Černý.

Nový chodník s bezbariérovým přístupem bude osazen veřejným osvětlením a napojí se na nynější chodník v ulici Pražská a cyklostezku, která vede podél železniční trati. Celá akce probíhá v součinnosti se Správou železnic, která se jako investor podílí na stavebních úpravách zabezpečovacího zařízení. Projekt vyjde na 1,3 milionu.

V sobotu slavnostně otevřou opravenou sportovní halu

Opravená sportovní hala Bios v Poděbradech bude tuto sobotu od 13 hodin slavnostně otevřena. Vedení města zve na tuto událost veřejnost a chystá na sobotní odpoledne program, kterým provede známý sportovní moderátor Jan Smetana. Své umění předvedou místní mažoretky i členové Aerobic Sokol. Své dovednosti představí i svěřenci z Domu dětí a mládeže Symfonie. Odpoledne pak zpestří ukázky a zápasy mládežnických týmů házené a basketbalu.