To se stalo ve čtvrtek, kdy do Nymburka přijel služebně pětašedesátiletý muž z Ostravy. V Kauflandu ztratil peněženku, v níž bylo 13 600 korun. „Poctivý nálezce ji odevzdal na informační pult, odkud byla předána městské policii. Strážníci majitele informovali a peněženku mu předali,“ uvedl Martin Rajl, velitel strážníků.

Za svoz si připlatí více i v Lysé

Poměrně razantní zvyšování poplatku za svoz komunálního odpadu se týká pro letošní rok také obyvatel Lysé nad Labem. Těm se poplatek zvýšil o 200 korun, z dosavadních 560 na 760 korun. V podobných intencích zvýšili poplatek také v Nymburce a Milovicích. Jediným ze čtveřice větších měst na Nymbursku, kde se nezdražovalo, jsou Poděbrady. V lázeňském městě zůstává poplatek stejný jako loni, tedy 650 korun. Jednou z hlavních příčin zdražení je vyšší skládkovné.

Sbírka pro kočky a psy skončila

Pytle s granulemi, plechovky s paštikami i malé kapsičky s dobrotami pro opuštěné čtyřnohé miláčky. Tak vypadal konečný pohled na vánoční sbírku, která se uskutečnila pod vánočním stromkem ve vestibulu poděbradské radnice a skončila na Tři krále. Dárky putují do kočičího útulku Catky a psího útulku Haryk, které sídlí právě v Poděbradech. Podobná sbírka, letos ovšem pouze pro kočky, se uskutečnila i na nymburské radnici a skončila těsně před vánočními svátky.

Lysá neuspěla s žádostí o dotaci na sportovní halu

S žádostí o 30 milionů v rámci dotace na stavbu sportovní haly v Lysé zatím město neuspělo. Projekt byl zařazen mezi náhradníky. Peníze od ministerstva pro místní rozvoj může získat pouze v případě, že některý z vybraných projektů se nakonec neuskuteční, nebo pokud ministerstvo zvýší částku určenou na dotace. Lysá usiluje o další dotaci na halu u Národní sportovní agentury, kde žádá o 50 milionů korun.