„Interní oddělení pod vedením primáře Branislava Štraucha nyní může zajišťovat vzdělávání lékařů v oboru interna až do atestace, ne jen do kmene, jako tomu bylo dosud,“ vysvětluje mluvčí nemocnice Barbora Jánská. Což také podle jejích slov znamená, že lékaři nemusí odcházet za dosažením daného stupně vzdělání na jiná pracoviště. Obory chirurgie a gynekologie a porodnictví mají následovat.

Překvapivé objevy ve sklepě muzea

Už rok je v rekonstrukci Vlastivědné muzeum v Nymburce. Při prováděných stavebních pracích byly nalezeny nečekané objevy. Velkým překvapením jsou nálezy ve sklepě pod přístavbou z roku 1909. „Nikde není zaznamenáno, že by při přístavbě došlo k objevům artefaktů nebo základů starších objektů. Přesto se pod sklepní podlahou podařilo odhalit středověké zdi několika staveb, odpadní jámy a schody, které pravděpodobně vedly do dalšího sklípku,“ uvedli zástupci radnice.

Poděbradka se spojila s Mattoni

K 1. prosinci se spojily dvě význačné firmy na poli minerálních vod. „K 1.12. 2020 došlo k fúzi společností Mattoni 1873 a.s. a Poděbradka a.s.,“ objevilo se bez dalších podrobností na stránkách poděbradské firmy. O spojení obou firem se hovoří už 20 let. V roce 2001 fúzi zakázal antimonopolní úřad a o tři roky později dokonce karlovarská firma dostala 10 milionů pokuty za nerespektování rozhodnutí úřadu. V roce 2006 úřad spojení povolil s řadou podmínek.

Přechod na Jiřího náměstí zmizí

Diskutovaný a zároveň velmi frekventovaný přechod na centrálním poděbradském náměstí mezi prodejnou drogerie a morovým sloupem má definitivně zmizet. To je výsledek jednání mezi vedením radnice a dalšími orgány, které trvalo celý rok. Podle vítězného názoru přechod zhoršuje plynulost dopravy v centru města. Odpůrci zrušení přechodu z řad správy a údržby silnic však upozorňují, že se zvýší vytížení dalších přechodů na náměstí a plynulosti to zásadně nepomůže.