„Na dotační prostředky z programu REACT-EU se intenzivně připravujeme už několik měsíců a budeme o ně žádat, jen co řídící orgán vypíše jednotlivé výzvy,“ uvedla mluvčí. K tomuto účelu byl vytvořen 3D model nemocnice, který dodává vedení entuziasmus a pomáhá nezapomínat na budoucnost.

Útulek díky zájmu o venčení psů zavádí rezervační systém
Zájem o venčení psů z nově pojmenovaného poděbradského psího útulku Haryk překvapil jeho provozovatelky. Původní nabídku volného venčení místních psů tak musí korigovat. „Z důvodu nízkého počtu pejsků v útulku a vysokého zájmu o venčení zavádíme rezervační systém, aby příchozí nebyli zklamaní, že pro ně aktuálně žádného pejska nemáme,“ uvedly provozovatelky. Zájemci o venčení tak mají zavolat na jedno ze dvou čísel 723 546 055 nebo 732 906 580 a zamluvit si den a hodinu venčení. „Moc si vážíme zájmu a času všech, kteří jsou ochotni nám pomáhat,“ uvedly provozovatelky. Útulek letos projde zásadní rekonstrukcí, při níž budou upraveny plochy a vyměněny kotce.

Pomoc s registrací nabízí i v Milovicích
Ačkoliv aktuálně stále není možné rezervovat si přesný termín a čas očkování ve středočeských očkovacích centrech včetně nymburské nemocnice, pomoc seniorům s rezervací nabízí řada měst a obcí. O nabídkách z nymburské a poděbradské radnice jsme již informovali. Nyní nabízí pomoc i radnice v Milovicích ve spolupráci s místní městskou policií. Stačí zavolat na telefon 797 974 045. K tomu nabízí i možnost odvozu přímo na očkování do Nymburka v daném termínu.

Tekuté písky zastavily práce
Část opravy páteřní ulice ČSA v Lysé nad Labem momentálně stojí. Důvodem je fakt, že při opravách na křižovatce s ulicí Na písku se vyskytly tekuté písky. Situace není tak úsměvná, jak se ze shody názvu ulice a problému zdá. Firma Metrostav dosud nepřipravila nový technický postup, bez kterého nelze pokračovat. Na základě žádosti opozičního zastupitele Karla Marka, který se zúčastnil kontrolního dne, byl stanoven 7. únor jako nejzazší termín pro vypracování nového technického postupu.