„Nejstarším očkovaným byla dáma ve věku 99 let. Veškerá vakcína Moderna, která do Městce přijela před třemi dny, byla hned v neděli spotřebována. Očkování proběhlo bez komplikací,“ uvedla mluvčí nemocnice Lucie Drobík Kolářová. Další termíny budou vypsány zřejmě na další víkend. Tuto informaci nemocnice ještě upřesní. Na chodu očkování spolupracují ruku v ruce dobrovolníci, zaměstnanci nemocnice i externí zdravotníci. Registrace na očkování je možná pouze přes oficiální web ministerstva zdravotnictví. Více informací o očkování v městecké nemocnici lze získat na čísle 727 900 544.

Nymburská nemocnice uvítá dobrovolníky
Vedení nymburské nemocnice vyhlašuje dobrovolnický program. „Poslední týdny po Vánocích nám dávají opravdu zabrat. Nikdy to nebylo snadné, ale od začátku pandemie poprvé cítíme krizi,“ uvedla jednatelka Nela Gvoždiaková. Zájemci, pokud jsou empatičtí a komunikativní, ochotni pomoci zdravotníkům bez nároku na finanční odměnu, se mohou přihlásit na mailu: pavlaskova.lada@nemnbk.cz. První část dobrovolníků nemocnice osloví kvůli administrativní podpoře při očkování.

Končí s plasty na jedno použití
Na akcích města Poděbrady se od letoška budou používat pouze kelímky na opakované použití. Pokud projekt schválí zastupitelé. „V rámci projektu město pořídí 30 tisíc opakovaně použitelných kelímků a dvou myček na jejich mytí. Kelímky budou využívány na akcích města, tedy na festivalech, koncertech a sportovních akcích,“ uvedla mluvčí radnice Radka Kakrdová. Náklady projektu jsou vyčísleny na 1,3 miliony korun a z 85 % budou pokryty dotací z Operačního programu životního prostředí.

Na Ostrově budou prvky na cvičení
Po relativně nedávno otevřené naučné přírodovědné stezce vzniká na nymburském Ostrově stezka další, trochu z jiného ranku. Vedení města se rozhodlo opravit a obnovit původní fit stezku v parku. Příchozí tak mohou v této lokalitě pozorovat nejen zajímavá zvířata a rostliny, ale také si přijít zacvičit na některých instalovaných cvičebních prvcích. O jaké pomůcky půjde a kdy bude fit stezka kompletně v provozu, budeme podrobněji psát v jednom z příštích vydání.