Od pondělí 18. ledna je školka znovu otevřena. Důvodem pro dřívější otevření školky je zvládnutí epidemické situace. Během doby, po kterou byla školka mimo provoz, došlo v jejích prostorách k ozonizaci.

Dezinfekce mířila do škol a ústavů

Vzhledem ke stále trvající epidemiologické situace je jedním z prvků boje proti ní účinná dezinfekce. V pátek oznámilo vedení lyské radnice, že ve spolupráci s místními hasiči dodávky dezinfekce rozvezlo do zařízení ve městě. „Vydali jsme zdarma ze svých zásob dezinfekci pro základní školy, mateřské školky a dále pro všechny ostatní školy a ZUŠ na území města a organizace zajišťující sociální služby. Celkem proběhla distribuce 300 litrů dezinfekce,“ uvedly stránky radnice.

Do infocentra na náměstí v Nymburce loni přišlo téměř 20 tisíc lidí

I přes dočasná uzavření kvůli koronaviru navštívily Turistické informační centrum na náměstí vedle radnice tisíce lidí. Podle údajů vedení města navštívilo nymburské infocentrum téměř 20 tisíc lidí. Místní i turisté často přicházeli například kvůli knize o malíři Janu Dědinovi a kromě knihy si odnášeli také nástěnný kalendář s obrazy zmíněného malíře. Kromě toho koncem roku vyšly pěkné omalovánky pro děti s názvem „Za osobnostmi Nymburka“ s kresbami Kateřiny Krausové. Hitem roku byla a zůstává kniha Sto padesát let železnice v Nymburce od místního spisovatele Jana Řehounka, které se prodalo veliké množství a je stále po domluvě k mání.

Kraj hledá dobrovolníky do zdravotnických zařízení

Středočeský kraj se obrací na ty, kteří by mohli pomoci jako dobrovolníci zejména ve zdravotnických zařízeních a v zařízeních sociálních služeb. Jedná se o přípravu na možné zhoršení epidemiologické situace a na případný náhlý nedostatek personálu. Pro dobrovolníky se v tuto chvíli nejedná o žádný závazek. Jejich pomoc bude záviset na dalším jednání a aktuální situaci. V případě potřeby bude dobrovolníky kontaktovat pracovník krajského úřadu Středočeského kraje s nabídkou spolupráce a dohodne se s nimi na způsobu dalšího propojení. Pro nabízenou pomoc v nemocnicích je rovněž možné se spojit přímo s koordinátory dobrovolníků v konkrétních zdravotnických zařízeních.