Zastupitelé kvůli krizi nezasednou
Ačkoliv se na jednání obecních i městských zastupitelstev vztahuje výjimka a i v rámci nouzového stavu se konat mohou, v Poděbradech se rozhodli plánované jednání zastupitelů odložit. To se mělo konat ve středu 21. října. O jeho zrušení bylo rozhodnuto z důvodu zamezení šíření nákazy a ohrožení zdraví. Náhradní termín byl stanoven na středu 11. listopadu. Letos proběhla v normálním režimu pouze tři zasedání, a to 5. února, v náhradním termínu 10. června a 9. září.

Rada vybrala firmu, která opraví zeď u náměstí
Nevzhledná rozpadlá zeď v Kostelní ulici mezi náměstím Přemyslovců a Kostelním náměstím se dočká opravy, jak jsme již informovali. Aktuálně Rada města vybrala firmu, která práce provede. Zakázka připadne firmě Komplet stavby Nymburk, která nabídla nejvýhodnější cenu. „Odbor správy městského majetku uzavře v nejbližší době s dodavatelem smlouvu na provedení díla. Nevzhledná rozpadlá zeď jen kousek od kostela sv. Jiljí tak po letech přestane kazit dojem z jinak pěkného místa, za nímž se rozprostírá Kostelní náměstí s dominantou kostela,“ uvedl mluvčí radnice Petr Černohous.

Kvůli Dušičkám rozšíří provoz hřbitovní správa
Blížící se Památka zesnulých je důvodem, proč nymburská hřbitovní správa rozšíří své provozní hodiny. Otevřeno tak bude mít mimořádně i ve státní svátek 28. října, a následně i v sobotu 31. října a v neděli 1. listopadu. Po všechny tři zmíněné dny bude možné kancelář navštívit mezi 8. a 12. hodinou, a také od 13. do 15. hodiny.

Nymburk hledá průvodce městem  
Kdo zná dobře město Nymburk a dokáže o něm poutavě vyprávět ostatním lidem, je vítán v týmu Turistického informačního centra Nymburk. Průvodce musí počítat také s prací o víkendu a flexibilně podle turistické sezóny. Výhodou je znalost cizího jazyka a vzdělání v oblasti historie nebo příbuzných oborů. Město nabízí pracovní smlouvu formou dohody o provedení práce. Své životopisy zasílejte do 30. října 2020 na email: skolstvi@meu-nbk.cz.