„Pomocí automobilové plošiny Tatra 815 a technického automobilu Toyota Hilux s motorovými pilami provedla nejprve ořez větví a poté pokácení nebezpečného stromu,“ řekl velitel jednotky Jiří Zima. Stejný jeřáb jako v nymburském depu pomáhal také ve Velimi při složení takzvané srdcovky, což je část výhybky, kde se křižují kolejnicové pásy hlavní a vedlejší větve výhybky.

Muž si nabíjel telefon v cizí elektrické rozvodné skříni

Kde všude se dá dobíjet telefon demonstroval muž, jehož si všimli milovičtí strážníci ve večerních hodinách. Muž v nenápadném černém oblečení se opíral o fasádu domu v blízkosti elektrické rozvodny. Nenápadné osoby zvláště v době zákazu vycházení vždy budí nápadnou pozornost, a proto se i v tomto případě strážníci rozhodli muže zkontrolovat. „Hlídka zjistila, že muž nabíjí svůj mobilní telefon v cizí elektrické rozvodné skříni. Jeho nápaditý způsob nabíjení telefonu s rizikem možného nabíjení i samotného muže nebyl strážníky oceněn a byl z místa vykázán,“ uvedli strážníci na svých stránkách.

Očkovací vakcína proti covidu-19, kterou vyvinula britská firma AstraZeneca ve spolupráci s Oxfordskou univerzitou.
Jednu z vakcín senioři odmítají - a vláda je zticha, posteskla si hejtmanka

V Poděbradech na týden omezili evidenci vozidel

Od pondělí 22. do pátku 26. je v důsledku epidemiologické situace omezen provoz agendy evidence vozidel. Z kapacitních důvodů jsou odbavování klienti, kteří se objednají přes rezervační systém odboru dopravy. Klientům, kteří potřebují v nejbližší době využít služeb agendy evidence vozidel, doporučují využít služeb dalších úřadů, například v Nymburce, Mladé Boleslavi, či Kolíně. Agenda evidence řidičů je v provozu klasicky v pondělí a středu od 8 do 17 hodin.

Knihovna v Nymburce nabízí k půjčení i hry

Vymýšlení domácího programu při trvající karanténě může pomoci i nymburská knihovna. Ta nabízí k výpůjčce i řadu her, které si lze doma v rodině zahrát. Zájemce si vybere ze seznamu her v katalogu a podobně jako u knih si je objedná a po připravení hry knihovnicemi si je může u výdejového okénka vyzvednout. „Máme pro vás nové hry a je jich tolik, že je přes ně sotva naši Helču vidět,“ odkazují knihovnice ke snímku na jejich facebookové stránce.