Všechny dárky naložily a do Poděbrad odvezly místostarostka Stanislava Tichá a vedoucí odboru školství, kultury a památkové péče Markéta Tomčíková. Obě mají doma součtem už šest kočičích nalezenců. „Dvounozí i čtyřnozí obyvatelé Catek měli velkou radost z každého dárku i z finančních příspěvků, které jim doputovaly přímo na jejich účet,“ uvedly obě dámy. V Catkách se letos věnovali zhruba devadesáti kočkám, sedm z nich bylo přímo z Nymburka. Některé jen prošli, jiné museli projít náročnou léčbou. Část jich na poděbradské základně zůstává dlouhodobě.

Milovice zvýšily poplatek za svoz odpadu na 840 korun

O 240 korun více zaplatí obyvatelé Milovic za svoz komunálního odpadu v letošním roce. Nově tak oproti loňským 600 korunám letos místní zaplatí 840 korun. Novou vyhlášku schválili zastupitelé na svém jedná 21. prosince. Poplatek lze uhradit na účet města nebo osobně na pokladně Městského úřadu v úřední dny. Poplatníkem je každá fyzická osoba, při jejíž činnosti vzniká komunální odpad a poplatek je jednorázově splatný k 31. březnu, v případě dvou splátek vždy do 31. března a 30. června příslušného kalendářního roku.

Hasiči dezinfikovali dopravní kancelář

Z nového roku uplynulo pouhých 45 minut, když jednotka nymburských drážních hasičů vyrazila k budově hlavního nádraží. „Akce se týkala provedení předem naplánované dezinfekce dopravní kanceláře včetně příslušenství. Stalo se tak v době minimálního provozu drážní dopravy a po prokázaném kontaktu zaměstnanců s onemocněním Covid – 19. Dezinfekce byla provedena pomocí takzvaného fogátoru,“ vysvětlil velitel nymburských drážních hasičů Jiří Zima.

Kotce pro psy jsou opět prázdné

Dobrá zpráva! Kotce pro nalezené psy, o něž se starají strážníci městské policie v Nymburce, se k Silvestru vyprázdnily. Vyřešen tak byl i případ psa Bořivoje, který byl nalezen na sídlišti 25. prosince. „Přihlásila se k němu na dálku majitelka, ale nevyzvedla si ho. Na Silvestra odcestoval Bořivoj do nového domova a naše záchytné kotce jsou opět prázdné,“ uvedla Simona Lazarová z městské policie. Nový domov má i kříženec, který byl nalezen 20. prosince uvázaný u plotu čistírny odpadních vod.

Na Nymbursku k vraždě nedošlo

Náš region patří z pohledu závažné kriminality v posledních letech k těm klidnějším. Svědčí o tom i předběžné statistiky za rok 2020. „Na Nymbursku jsme nezaznamenali žádný případ, který by byl kvalifikován jako vražda,“ uvedl policejní rada Marek Šmíd. Práci neměli kriminalisté ani s velkými loupežnými přepadeními, kdy lupiči útočí například v bankách nebo na čerpacích stanicích. 

Starosta Poděbrad děkoval obyvatelům města

Starosta Jaroslav Červinka zveřejnil příspěvek, ve kterém místním poděkoval za práci v roce 2020. „Děkuji vám za vaši vykonanou práci, za péči o vaše blízké či přátele, za výchovu a vzdělávání vašich dětí, jimž jste vzorem, a předáváte jim i váš kladný vztah k městu,“ uvedl mimo jiné. „Existují pouze dva dny v roce, kdy nemůžeme udělat vůbec nic. Jedním je včerejšek a druhým zítřek. Proto je dnešek tím správným dnem, kdy má člověk milovat, konat a žít,“ citoval starosta dalajlámu.