„Uklízet nebudeme hromadně, ale jednotlivě, nebo ve dvojicích dle aktuálního nařízení vlády. Sraz bude před kanceláří PiKNyk v Nerudově ulici od 8 do 8.30. Každý obdrží rukavice, pytle na odpadky, respirátor a malé občerstvení. Nahlásí místo úklidu a místo, kde zanechá nasbíraný odpad,“ uvedli nymburští Piráti na svých stránkách. Součástí bude i soutěž o zajímavé ceny o nejpilnějšího sběrače odpadu a o nejzajímavější úlovek.

Nymburské lékárny podporují nemocnici
V polovině je akce nymburských lékáren Nympharm, které se rozhodly pomoci nymburské nemocnici. Principem akce je skutečnost, že z nákupu v těchto lékárnách jde automaticky 15 korun na novorozenecké oddělení nymburské nemocnice. Nakupující navíc zdarma získá postavičku Igráčka lékarníka. I když je program teprve ve své polovině, byl nymburské nemocnici, kam je sbírka určena, předán již první obnos peněz. A to ve výši patnácti tisíc korun. „Podporu miminek jsme vybrali proto, že dobré zdraví a jeho prevence začíná již od narození. Jak zdraví budou ti nejmenší, tak zdravá bude celá společnost. Děkujme všem, kdo se do programu již zapojili,“ uvedl Jaromír Vlach, spolumajitel lékáren Nympharm.

Také v Lysé hledají zdravotní sestry
V Milovicích a Lysé nad Labem mají začít fungovat testovací místa od příštího pondělí. Podobně jako v Nymburce však také v Lysé hledají personál, který bude testování provádět. „Administrativu a umístění se podařilo vyřešit, nicméně lidské síly se nám nedostává. Hledáme proto zdravotní sestry, které by byly ochotny pracovat ve vznikajícím centru v Lysé,“ uvádí oficiální stránky města. Zájemci se mají místostarostce Romaně Fischerové mailem nebo na telefon 730 574 991.

Město zřídilo linku pomoci
Potřebujete pomoci s registrací či rezervací očkování proti covidu–19? Nymburská radnice zřídila pro takový případ novou linku města. Každý všední den od 8 do 15 hodin mohou zájemci volat na číslo 722 972 450. Město však upozorňuje, že do rezervačního systému Reservatic nemá přístup, a nemůže tudíž poskytnout informace ke konkrétnímu případu. S těmito dotazy je nutné se obracet na celorepublikovou bezplatnou informační linku ke koronaviru 1221.