Dnesse u okresního soudu v Nymburce projednával podruhé případ obžalovaného M. L., který údajně najížděl na celníka u benzinové pumpy OMV na D11 poblíž Pískové Lhoty. Jeden z celníků ho vyzval k vystoupení z vozu a poté po varovném výstřelu muži prostřílel gumy.

Celníci tu 7. ledna po poledni kontrolovali platnost dálničních známek. Když vyzval jeden z nich muže v červeném BMW, aby předložil doklady, ten se na něj rozjel. „Celník obešel vozidlo a v tom se proti němu řidič BMW rozjel, pak couval a zase na celníka najížděl,“ řekla včera u soudu důležitá svědkyně.

Ta se spolu s manželem a třemi dětmi zastavila na pumpě, aby si posádka odpočinula a došla na záchod. Místo odpočinku se však stali svědkyneuvěřitelné scény jak z akčního filmu. „Byla jsem překvapená, něco takového jsem zažila poprvé. Chvíli jsem vůbec nevěděla, co se děje,“ uvedla svědkyně, která stačila téměř filmovou scénu vyfotit na mobilní telefon. Fotografie předložila u soudu.

Obviněný muž z Újezdu nad Lesy tvrdí, že na parkovišti u pumpy usnul a pak se celníka lekl a proto couval. Navíc ovšem narazil do služebního vozu celníků a otřel se i o vůz, ve kterém seděla svědkyně.

Ta žije s rodinou ve Švýcarsku a původně si myslela, že jdou celníci kontrolovat je, protože mají cizí poznávací značku.

Případ byl odročen na 24. září. „Na žádost advokáta obžalovaného M. L. vyslechneme ještě jednou zasahujícího celníka.“ řekl soudce Václav Krejčík s tím, že by toto třetí stání mohlo být rozhodující.