Středočeští radní schválili výsledky veřejných zakázek na modernizaci vybavení pro výuku ve dvou krajských středních školách. SOŠ a SOU Nymburk chce vybudovat streamingové laboratoře a pořídit vybavení pro 3D tisk. SPŠ Vlašim plánuje modernizaci počítačových učeben pro všechny obory vyučované na škole. Obě akce přijdou dohromady na 4,6 mil. Kč.

„Jde o další projekty v rámci takzvaného zavádění inovativních metod do výuky. Už tři roky aktivně pracujeme na modernizaci škol a výsledky jsou vidět. Do inovací ve školách a školských zařízeních jsme od roku 2021 dali už zhruba 330 milionů korun. Nejčastěji peníze míří právě na nové počítačové vybavení a technologie. Díky rozhodnutí rady mohou obě školy brzy začít své plány realizovat,“ uvedl radní pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha.

Pro SOŠ a SOU Nymburk jde o již čtvrtou etapu celkové modernizace školy. Celý projekt zahrnoval počítačové vybavení učeben, dodávku serveru a posílení sítí a klimatizační zařízení s příslušenstvím pro nově vybavenou serverovnu. V poslední etapě dojde na streamingovou laboratoř a vybavení pro 3D tisk za zhruba 800 000 korun.