Středočeští radní schválili výsledky veřejných zakázek na modernizaci vybavení pro výuku ve dvou krajských středních školách. SOŠ a SOU Nymburk chce vybudovat streamingové laboratoře a pořídit vybavení pro 3D tisk. SPŠ Vlašim plánuje modernizaci počítačových učeben pro všechny obory vyučované na škole. Obě akce přijdou dohromady na 4,6 mil. Kč.

Po dvanácti letech se veřejnosti otevřely prostory bývalé nádražní restaurace. V rozlehlých prostorách se nyní nacházejí řemeslná pekárna Loaf, podnik Královská čokoláda a nové Turistické informační centrum.
Poděbradské nádraží ožilo. Nová pekárna nestíhala, zájem lidí byl obrovský

„Jde o další projekty v rámci takzvaného zavádění inovativních metod do výuky. Už tři roky aktivně pracujeme na modernizaci škol a výsledky jsou vidět. Do inovací ve školách a školských zařízeních jsme od roku 2021 dali už zhruba 330 milionů korun. Nejčastěji peníze míří právě na nové počítačové vybavení a technologie. Díky rozhodnutí rady mohou obě školy brzy začít své plány realizovat,“ uvedl radní pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha.

Pro SOŠ a SOU Nymburk jde o již čtvrtou etapu celkové modernizace školy. Celý projekt zahrnoval počítačové vybavení učeben, dodávku serveru a posílení sítí a klimatizační zařízení s příslušenstvím pro nově vybavenou serverovnu. V poslední etapě dojde na streamingovou laboratoř a vybavení pro 3D tisk za zhruba 800 000 korun.