Zakázka nese název „Zavádění inovativních metod do výuky SOŠ a SOU Nymburk“. Jejím předmětem je počítačové vybavení učeben, streamingová laboratoř a 3D tisk, dodávka serveru a posílení sítí a klimatizační zařízení s příslušenstvím pro nově vybavenou serverovnu.

Pošlete vzkaz hasičům. Poděkujte jim díky Deníku.
Poděkujte hasičům za jejich velmi záslužnou práci, napište nám do redakce

Radní pro oblast investic, majetku a veřejných zakázek Libor Lesák připomněl, že zakázka, jejíž celková hodnota je vyčíslena na necelé 4 miliony korun, je rozdělena čtyři části. „Potenciální dodavatelé mohou podat nabídku na jednotlivou část či části této zakázky, případně též na dodávku všech čtyř částí,“ sdělil.

Inovace ve školách jako priorita

Pro současné vedení Středočeského kraje jsou inovace ve školách jednou z priorit. Jen za roky 2021 a 2021 kraj na vytvoření podmínek pro zavádění inovací do výuky uvolnil ze svého rozpočtu přes 180 milionů korun. Radní pro oblast školství Milan Vácha připomněl, že projekty jsou nejčastěji zaměřené na modernizaci počítačových a odborných učeben, nákup vybavení pro praktickou výuku, laboratoře nebo na zkvalitnění vnitřní konektivity. „Jsem rád, že školy mají zájem a přicházejí s dobrými projekty. Jejich realizace pak ve výsledku může přinést větší zájem o studium a často také spolupráci s firmami, kde pak mohou absolventi najít uplatnění,“ řekl.