Všechno je zase jinak. Dlouho avizovaný i plakátovaný rockový festival Sonisphere nakonec nebude jako vloni na Božím Daru v Milovicích. Organizátoři na konci minulého týdne informovali o přesunu celé karavany tvrdé hudby v čele s Iron Maiden na Výstaviště do pražských Holešovic.

Fanoušci zuří. V sobotu 11.června se Sonisphere uskuteční v Praze a přemístění bude stát návštěvníky zkoušku nervů. Podle všeho totiž zatím není kde stanovat a festival musí skončit velmi brzy. „Je to tak, koncerty se budou odehrávat v centru, proto se musí skončit ve 22 hodin. Pevně doufáme, že návštěvníci nakonec budou odcházet spokojení,“ řekla mluvčí Sonisphere Markéta Štechová.

Z ohlasů na internetu to zatím na pozitivní myšlení zúčastněných diskutérů nevypadá. „Praha a lepší místo pro Sonisphere? To určitě ne. Kde budeme stanovat? Kde budou hangáry? Mám chuť na pivo v hangáru! Místní kolem dokola budou pindat kvůli kraválu, tak to beztak zkrátí jen do 22 hodin. Všechno špatně! Zpět do Milovic milovaných!,“ píše v ohlasu na změnu místa Tomáš Chovanec.

„Prahu mám sice blíž, ale nelíbí se mi to. Nechápu, proč takový festival musí být v blbé Praze. Pragocentrismus a amatérismus. Jestli jednou vydám vstupenky s místem konání, měl bych to dodržet,“ myslí si zase David Horák.

Iron Maiden dostali příležitost přemístit svou show přímo do centra dění, tedy do Prahy. Spolu s festivalem Sonisphere tuto skvělou nabídku přijímají a dostávají se tak víc na dosah svým fanouškům! Takto začíná tisková zpráva, která od pátku nakrkla velkou část milovníků metalu.

Rozčarování zažívá i vedení Milovic. „Organizátorům jsme vyšli maximálně vstříc, kvůli Sonisphere jsme museli upravit vyhlášku o poplatcích. Dohodli jsme se na částce 850 tisíc, kterou nám HPK–Productions předají. Musím pročíst smlouvu, zda z toho neplynou pro agenturu sankce,“ uvedl starosta Milovic Lukáš Pilc.

Podle mluvčí festivalu organizátoři usilovali o pořádání v Praze. „Přišla nabídka od pražského Výstaviště, přijali jsme ji. Je to verdikt rakouských pořadatelů, my plníme jejich pokyny. Vlastně se celý podnik přesouvá i díky samotným Iron Maiden, kteří chtěli hrát v hlavním městě,“ doplnila Štechová.

Rockeři se mohou těšit na Iron Maiden, Korn, Mastodon, Kreator či Cavalera Conspiracy.