Mnoho fanoušků z Nymburska proto na festival do Prahy nejelo, někdo prodal již zakoupený lístek. „Nechtělo se mi mačkat na malém Výstavišti, proto jsem vstupenku nakonec prodal. Vloni na milovickém Božím Daru to bylo fajn, škoda,“ přiznal se například Poděbraďák Jiří Popovský.

Naštvaný na změnu místa Sonisphere byl i další fanoušek tvrdé hudby. „Být to v Milovicích, tak jsme tam tady z okolí všichni,“ povzdychl si rocker Zdeněk Mates Stejskal z Poděbrad.

Před Výstavištěm stála buňka, kde byla možnost vrátit vstupenky. Této služby využilo poměrně dost lidí.

Na pražské Výstaviště dorazilo 25 tisíc lidí a některá média přinesla informaci, že je vlastně k dobru věci přestěhováni akce z Milovic do Prahy. Přitom vloni na Sonisphere v Milovicích přišlo na 40 tisíc fandů.

Víkendový Sonisphere se nesl v klidném duchu, řádit se podle našeho fotografa Jaroslava Houšteckého začalo až při Cavalera Conspiracy, Korn a samozřejmě Iron Maiden. „Přišlo mi to víc chcíplé než loni na Božím Daru. Také byla ostřejší ochranka. Jednou jsem vlezl do kotle fanoušků, že je budu fotit. Hned mě vlekl pryč,“ zpovídá se Jaroslav Houštecký.

Na co nezapomene, je výkon Iron Maiden. „Byli úžasní. Musím ale vyzdvihnout zpěváka Bruce Dickinsona, který skvěle zpívá a má takovou fyzičku, že by nás všechny strčil do kapsy. Pořád běhal po pódiu jak pětadvacetiletý mladík,“ nepřestává věřit fotograf s tím, že mu učarovala světelná show a chodící maskot Maiden Eddie.

Ani prý nevadilo, že během finálového koncertu Železné Panny pršelo.