Po mnoha letech vymýšlení a plánování se podařilo Loučeňským sehnat peníze na opravu sokolovny, která už doslova „volala po pomstě".

Těšit se v letošním roce na nové prostory pro sport a zábavu mohou nejen sokolové, ale i mladí dobrovolní hasiči, fotbalisté, a jistě také děti ze školy.

Ti, kdo znají objekt sokolovny poslední léta, budou zřejmě překvapeni tím, že vedle vchodu roste brána s obloukem, jako by byla ze starých časů. Podle starosty Bohumila Vinše však stávaly vedle sokolovny dokonce brány dvě. „Brány byly 
z obou stran. Jedna se musela zbourat už kdysi a druhou zbourali při stavbě kulturního domu," vysvětlil Vinš. Architekt, který pracoval na projektu rekonstrukce, byl prý nadšen dobovými fotografiemi a jednu z bran vyprojektoval do dnešní podoby.

Obec v loňském roce získala na opravu deset milionů
z Regionálního operačního programu. Na zbylých více než devět milionů si vzala úvěr. Ten by měla mít splacený za osm let. V tuto chvíli je hotová nová střecha, opravená fasáda a vyměněná okna. „Jde o totální rekonstrukci, takže se opraví i sociální zařízení a celý sál," vyjmenoval Bohumil Vinš.

Stavba je naplánovaná do 30. března letošního roku. „Bohužel nám nepřálo moc počasí, takže budeme žádat 
o prodloužení termínu do konce května, abychom měli jistotu, že ho dodržíme," uvedl Vinš s tím, že dodržení termínu je podmínkou správného čerpání dotace.